Festiwal Between.Pomiędzy "Czytanie sceny" 13-19 maja 2024

Festiwal Between.Pomiędzy 13-19 maja 2024: Czytanie sceny

logo

Pracownia Badawcza Between.Pomiędzy zaprasza studentów i doktorantów zainteresowanych współczesną sztuką sceniczną do udziału w programie CZYTANIE SCENY. W kolejnej już odsłonie projektu proponujemy wspólne obejrzenie wydarzeń scenicznych pokazywanych w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy. Podsumowaniem wspólnego doświadczenia będzie dyskusja, poświęcona różnorodności naszych spostrzeżeń i doświadczeń. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmów o sztukach scenicznych osobom, będących na różnych poziomach zaawansowania. Chcemy rozmawiać o tym, jak interpretować, a także jak uczyć współczesnej twórczości scenicznej. Liczymy na wzajemną wymianę doświadczeń.

Program ma charakter seminaryjny i kierowany jest do wąskiej grupy odbiorców (20 osób). Wpisowe w kwocie 50 zł pokrywa koszt zakupu biletów na następujące przedstawienia:

PONIEDZIAŁEK, 13.05.2024

• 17.00 Teatr BOTO (Sopot), Nord Ost w reżyserii Adama Nalepy

WTOREK, 14.05.2024

• 20.00 Teatr BOTO (Sopot), Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli (Monika Roguszczak / Alicja Mojko / Zdzisław Górski)

ŚRODA, 15.05.2024

• 19.00 Teatr Wybrzeże, Stara Apteka (Gdańsk), Iwona księżniczka Burgunda,
    reż. Adam Orzechowski

CZWARTEK, 16.05.2024

• 20.00 Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna (Sopot), Kronika wypadków miłosnych, reż. Jarosław Tumidajsk

PIĄTEK, 17.05.2024

• 21.00 Teatr BOTO (Sopot), Mundinova (koncert performatywny)

SOBOTA, 18.05.2024

• 19.00 Instytut Kultury Miejskiej (Gdańsk), prezentacja performansu Loop Current (work-in-progress) – Maya Ciarrocchi (USA), Natalia Chylińska, Joanna Duda, Katarzyna Pastuszak
  • 21.00 Gdański Teatr Szekspirowski (taras), Reading digital theatre: Home + Beckett on the Baltic + To wszystko tutaj

NIEDZIELA, 19.05.2024

• 15.00 IKM (Gdańsk), Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie – spotkanie z Pawłem Łysakiem oraz Pawłem Sztarbowskim

Rozmowa seminaryjna na temat obejrzanych wspólnie przedstawień odbędzie się w niedzielę, 19 maja o godzinie 19.00 w Teatrze BOTO.

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem: teatr.literatura.zarzadzanie@gmail.com. W tytule maila prosimy podać hasło: CZYTANIE SCENY.

Na zapisy czekamy do 30 kwietnia 2024. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Festiwal Between.Pomiedzy 2024 organizowany jest przez Uniwersytet Gdański oraz Fundację Between.Pomiędzy we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://between.org.pl/ oraz FB Between.Pomiedzy.

Data publikacji: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 08:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 23. Kwiecień 2024 - 09:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka